کشیدگی ردیف و محتوا

خیلی از کاربران وردپرس می پرسند که برای طراحی سایت چرا نباید از قالب و افزونه های وردپرسی که بصورت نال شده در سطح وب موجود است استفاده کنند. در این مقاله، ما به شما خواهیم گفت که چرا باید از تم ها و پلاگین های وردپرس نال شده اجتناب کنید، مخصوصا اگر شما در مورد وب سایت خود جدی و حساس هستید.

انتخاب قالب، یکی از مهمترین بخش ها در طراحی سایت هست. اکثر کاربران، حساسیت زیادی در این مورد دارند و در انتخاب یک قالب رایگان و یا غیر رایگان (حرفه ای) دچار تردید میشن.

قالب رایگان، قالبی هست که به صورت رایگان و بدون پرداخت هزینه در دسترس قرار می گیره. ولی شما باید در قبال قالب های حرفه ای، مبلغی رو بپردازید.

قالب و افزونه نال شده (رایگان) وردپرس چیست؟

قالب و افزونه های نال شده در واقع یک کپی از نسخه اصلی قالب یا افزونه بوده که بصورت غیر قانونی در سطح وب اشتراک گذاشته می شود. خیلی ها می گویند چون این موارد رایگان هستند و نیازی به پرداخت هزینه های زیادی برای خرید نسخه اورجینال قالب یا افزونه ندارند پس از قالب و افزونه های نال شده استفاده کنیم؟!

در جواب این کاربران باید گفت:  این درست است که شما برای استفاده از محصولات نال شده نیازی به پرداخت هزینه ندارید، اما اغلب بعد از مدتی هزینه های بیشتری را باید بدهید.

مهمتر از همه این است که امنیت و یکپارچگی وب سایت ها را با استفاده از این قالب ها و پلاگین های نال شده وردپرس به خطر می اندازید و باعث هک سایت وردپرسی خود می شوید.

1. امنیت وردپرس

پلاگین ها و تم های وردپرس نال شده برای امنیت وردپرس بسیار خطرناک هستند. و ممکن است حاوی کدها و نرم افزارهای مخربی باشند و به وبسایت شما آسیب بزنند.

کدها و نرم افزارهای مخرب می توانند در بین فایل های مختلف پنهان شوند که این مسئله امکانی را به هکر می دهد تا به وب سایت شما نفوذ کرده و اقدام به خراب کاری و هک سایت وردپرس شما کند.

حتی ممکن است شما اطلاعات سایت خود را در پی هک شدن از دست بدهید. همچنین سایت شما ممکن است از نتایج موتورهای جستجو  بعلت دارا بودن کدها و نرم افزارهای مخرب حذف شود و این برای سایت و سئو سایت وردپرس بسیار بد است.

2. حریم خصوصی

تم ها و پلاگین ها نال شده می توانند انواع مختلفی از کد مخرب را در داخل خود پنهان داشته باشند. که می تواند شامل کد هایی باشد که اطلاعات را از سایت وردپرس شما سرقت کرده و به هکر ارسال کنند و باعث هک سایت وردپرس شما شوند.

این اطلاعات ممکن است شامل نام کاربری، آدرس ایمیل و گذرواژه شما باشد. اگر شما فروشگاه اینترنتی یا یک وب سایت عضویت دارید، اطلاعات شخصی مشتریان شما نیز می تواند در معرض خطر باشد. شناسایی این نوع هک ها سخت است و ممکن است وردپرس بخوبی کار کند در عین حال که اطلاعات نیز به هکر ارسال می شود.

3. سئو سایت وردپرس

قالب نال و افزونه نال می تواند سئو سایت وردپرس شما را به طور کامل از بین ببرد. این قالب و افزونه های نال شده می توانند لینک های هرزنامه را به وب سایت شما اضافه کنند و یا کاربران شما را به وب سایت های بد و یا تبلیغاتی هدایت کنند. و باعث کاهش رتبه سئو سایت وردپرس شما می شود.

این فعالیت ها توسط مدیر سایت به سختی شناسایی می شوند، زیرا لینک ها به خوبی در کدها پنهان شده اند. به احتمال زیاد هنگامی که شما می خواهید به سایت خود وارد شوید به پیشخوان هدایت نمی شوید. با این حال، موتورهای جستجو به سرعت متوجه این موضوع خواهند شد و وب سایت شما را با کاهش رتبه جستجو و یا ثبت در لیست سیاه مجازات می کنند.

شما مجبور هستید ماه ها وقت خود را برای بهبود رتبه بندی سایت خود در موتورهای جستجو صرف کنید و گاهی حتی ممکن است یک سایت جدید را از ابتدا ایجاد کنید.

4. مسائل قانونی و شرعی

بسیاری از تم ها و افزونه های وردپرس اپن سورس هستند، اما برخی از آنها با دو نسخه رایگان و پولی منتشر می شوند. و به این معنی است که برخی از قسمت های کدها توسط قوانین کپی رایت محافظت می شوند. و اگر شما از یک تم یا افزونه نال شده استفاده کنید، رسما شما اجازه قانونی برای انجام این کار را ندارید. همه اینها می توانند به مراحل قانونی منجر شوند که در آن ممکن است شما مبلغ هنگفتی را بابت جریمه پرداخت کنید و این یکی دیگر از مشکلات استفاده از قالب نال شده می باشد.

5. عدم دسترسی به آپدیت های بعدی

بیشتر تم و پلاگین های وردپرس به طور مرتب بروزرسانی هایی را برای رفع اشکالات، اضافه کردن ویژگی های جدید و مسائل امنیتی ارایه می کنند. تم و پلاگین نال وردپرس نمی توانند این بروز رسانی ها را دریافت کنند زیرا آنها یک لایسنس معتبر ندارند.

و این مسئله باعث می شود که شما از نسخه های قدیمی که دارای مشکلات و باگ های امنیتی هستند استفاده کنید و همین باعث به خطر افتادن سایت و احتمال هک سایت وردپرس شما می شود.

وردپرس نیز خود را به طور مرتب به نسخه های جدید بروز می کند و گاهی اوقات قالب و افزونه ها باید بروز شوند تا با آخرین نسخه وردپرس سازگار باقی بمانند. از آنجایی که تم یا پلاگین نال شده را نمی توان بروز کرد، ممکن است وبسایت شما دچار مشکل و یا غیرقابل دسترسی شود.

6. مستندات آموزشی و پشتیبانی

یکی دیگر از مشکلات استفاده از قالب نال شده عدم ارایه آموزش کار با محصول و پشتیبانی می باشد. در برخی موارد حتی کاربران پرطرفدار وردپرس نیاز به پشتیبانی و آموزش دارند تا به درستی از قالب ها و پلاگین های حرفه ای وردپرس استفاده کنند.

توسعه دهندگان این محصولات وقت زیادی را صرف پشتیبانی و ایجاد مستندات آموزشی برای کاربران خود می کنند. آنها حتی متخصصان پشتیبانی را برای پاسخ به سوالات استخدام کرده و به طور مرتب آموزش های جدیدی اضافه می کنند.

اما اگر از یک تم یا افزونه وردپرس نال شده استفاده می کنید، شما خودتان هستید و خودتان. و شما نمیتوانید از توسعه دهندگان بخواهید که به شما کمک کنند. در برخی موارد شما حتی به مستندات آموزشی نیز دسترسی ندارید.

7.هاست ( فضای میزبانی سایت )

هاست با کیفیت تاثیر زیادی بر روی سئو سایت می گذارد. البته همانطور که می دانید کیفیت هاست شاید به صورت مستقیم روی سئو تاثیر نداشته باشد و به تنهایی فاکتوری نباشد که عامل افزایش رتبه سایت شما در نتایج جست و جو باشد ولی باید بدانید به صورت غیر مستقیم می تواند تاثیر بالایی در سئو سایت شما داشته باید. استفاده از هاست ارزان قیمت و بی کیفیت به هیچ عنوان پیشنهاد نمیشود.

تفاوت طراحی سایت ارزان قیمت درست در موارد بالا خلاصه میشود در واقع افراد به ظاهر طراح سایت با استفاده از هاست های بی کیفیت و قالب ها و افزونه های کاملا رایگان برای شما سایتی طراحی میکنند که در ادامه راه مشکلات بسیار زیادی برای شما به وجود خواهند آورد که در نهایت مجبور می شوید برای اینکه سایت رو به حالت اولیه برگردانید هزینه دوبرابری کنید یا بعضا سایت رو از اول طراحی کنید. وردپرس همیشه در حال اپدیت شدن هست و استفاده از امکانات رایگان به مرور زمان به دلیل عدم سازگاری باعث اختلال در سیستم وبسایت شما میشود که ممکن هست تمامی زحماتی که برای وبسایت کشیدید را یک شبه به باد دهید!

طراحی سایت با قیمت 500 هزار تومان تا 2 میلیون تومان همگی از این دست هستند اگر قصد داشتن همچین وبسایتی دارید پیشنهاد ما به شما این هست که کلا فکر داشتن وبسایت رو از سر بندازید و پول خود را پس نداز کنید.

لطفا قبل از اینکه به فکر داشتن یک وبسایت باشید خوب در مورد مسائل موجود برای یک وبسایت تحقیق کنید و بعد برای طراحی وبسایت اقدام کنید، تا در دام افراد غیر حرفه ای و سود جو گرفتار نشوید .

مجموعه سی تو سایت متعهد میشود که تمامی قالب ها و افزونه های مورده استفاده دارای لایسنس بوده و قابلیت پشتیبانی و آپدیت دائمی را دارا میباشند.

کیفیت کار برای ما بسیار مهم هست چرا که دوست داریم شمایی که به فکر طراحی سایت هستید بهترین استفاده رو از این ابزار دیجیتال برای رشد کسب و کارتون ببرید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

بستن

زمانی که ما در مکان جدیدی پا میذاریم برای راحتی خودمون و پیشرفتمون باید قوانین اونجارو بدونیم. حالا اگه به سرزمین بازاریابی دیجیتال پا گذاشتی من بهت قوانین این سرزمین رو یاد میدم.