کشیدگی ردیف و محتوا

هاست چیه اصلا؟

وقتی که شما یک سایت برای کسب و کارتان راه اندازی و اقدام به طراحی سایت در شهرکرد می کنین، قدم بعدی این که اون رو در دسترس کل جهان قرار بدید. وب هاستینگ یک نوع سرویس میزبانی اینترنته که به مردم و سازمان ها امکان میزبانی وب سایت های خود را می ده و اون ها را از طریق شبکه جهانی وب در دسترس جهانیان قرار می ده. معمولا این شرکت ها دارای دیتا سنتر تحت مالکیت و یا اجاره ای هستند که در آنها داده ها و وب سایت های مشتریان را میزبانی می کنن.

سرویس هاستینگ با ایجاد فضایی در وب دیجیتال به عنوان پلی میان شما و جهان دیجیتال عمل می کند. شما نمی توانید محصولات، خدمات و یا ایده های خود را ارائه دهید و یا بفروشید بدون اینکه وب سایت شما میزبانی در سرور متصل جهانی داشته باشد. انواع مختلفی از وب سرویس ها وجود دارد از رایگان تا پولی و همچنین هاست وردپرس که مناسب برای سایت های وردپرسی بهینه سازی شده است .

بهترین ویژگی یک هاست خوب در زیر آمده :

ظرفیت ذخیره سازی( Storage)

اولین ویژگی یک هاست عالی میزان ذخیره سازی است که ارائه دهنده ی خدمات هاست پیشنهاد می دهد. برای بیشتر وب سایت های کوچک و متوسط، اغلب مقدار کمی گیگابایت فضای ذخیره سازی اطلاعات نیاز هست که مقدار کافی است. برخی ممکن است با شرایط خاص اعمال شده، حجم نامحدودی را ارائه دهند. پس با توجه به نوع کسب و کارتان باید دقت کنید که چه میزان فضای ذخیره سازی مناسب شماست. همیشه کمی بیشتر از نیاز خود فضای ذخیره سازی را در نظر بگیرید. مثلا اگر حجم سایت شما که شامل عکس، ویدیو و … 2 گیگ است، حجم را 3 گیگ در نظر بگیرید.

میزان پهنای باند

بسیاری از افراد پهنای باند را با ذخیره سازی اشتباه می گیرند. فضای ذخیره سازی و پهنای باند هم قدم با هم پیش می روند. اگر بخواهیم به صورت تکنیکالی توضیح دهیم، پهنای باند که مهم ترین ویژگی یک هاست خوب است، مقدار داده های تجمعی است که شرکت هاست به شما و بازدیدکنندگان اجازه می دهد آپلود و دانلود مشخصی در یک ماه داشته باشید. هنگامی که محدودیت پهنای باند برآورده شد، هاست شما را براساس هر بازدیدکننده و یا هر مگابایت مصرفی شارژ می کند. بنابراین باید به پهنای باند توجه داشته باشید بخصوص اگر سایت شما از چند رسانه پشتیبانی میکند و یا امکان آپلود/ دانلود مکرر وجود دارد.

 

تعداد دامنه و زیردامنه (subdomain)

اگر شما سایتی راه اندازی کرده اید که وبلاگ دارد، احتمالا به زیردامنه نیاز دارید. علاوه بر این، زمانی که عملکرد یک وب سایت شما موفقیت آمیز باشد ممکن است بخواهید یک وب سایت دیگر هم داشته باشید. خیلی دشوار است که هاست های مختلف برای هر سایت داشته باشید. پس ویژگی یک هاست خوب این است که اجازه ی داشتن چندین دامنه بر روی یک پیشخوان را بدهد. همچنین این موضوع برای زیردامنه ها هم صدق می کند.

دامنه آدرس سایت است برای مثال دامنه ی سی تو سایت : sitosite.ir است.

اما زیر دامنه مجموعه ای از دامنه ی اصلی و کلماتی جدید است مانند: shahrekord.sitosite.ir

مدیریت و پشتیبانی پایگاه داده

انواع زیادی از سیستم مدیریت دیتابیس و یا پایگاه داده وجود دارد. شما باید مطمئن شوید که یکپارچگی و همسویی بین وب سایت شما و شرکت هاستینگ انتخابی وجود داشته باشد. بنابراین، این موضوع هم ویژگی یک هاست خوب محسوب می شود و زمانی که وب سایت به یک پایگاه داده ی بک اند نیاز داشته باشد، شما باید مطمئن شوید شرکت هاستینگ انواع سیستم های دیتابیس مورد نیاز شما را ارائه دهد. اگر خیلی اطلاعات در این باره ندارید می توانید با پشتیبانی شرکت تماس بگیرید و از آنها مشورت بخواهید.

پشتیبانی از فریم ورک ها و cms ها

تعداد زیادی فریم ورک و سیستم های مدیریت محتوا (CMS) برای وب سایت ها وجود دارد. بخاطر اینکه همه ی هاستینگ ها از تمامی فریم ورک ها و سیستم های مدیریت محتوا پشتیبانی نمی کنند پس خیلی مهم است که به این موضوع دقت کنید. برای مثال اگر طراحی وب سایت شما با وردپرس انجام شده است، باید هاست وردپرس را تهیه کنید.

سرویس بکاپ و امنیت

امنیت سایبری یک اجزا کلیدی در مدیریت وب امروزی است. هکرها، اشکالات نرم افزاری و خرابی هارد دیسک می توانند باعث از بین رفتن داده های یک وب سایت شوند. پس باید شما مطمئن باشید که مکانیزم بکاپ گیری منظم دارید. براین اساس، شما باید وب هاستینگی را انتخاب کنید که عمل بکاپ گیری را به صورت منظم انجام دهد. برخی از آنها این کار را هر 24 ساعت یکبار انجام می دهند اما برخی چند روز یکبار. پس ویژگی یک هاست خوب این است که بکاپ گیری را هر روز انجام دهد.
توجه داشته باشید اگر اطلاعات مهمی مانند اطلاعات ثبت نام کاربران را دارید، بکاپ گیری باید به شیوه ای کاملا امن انجام شود.

 

کیفیت پشتیبانی

بسیار مهم است که شرکت هاستنیگ پشتیبانی قوی در هر زمانی داشته باشد.هاستی خوب است که پشتیبانی قوی از طریق شماره ثابت، چت آنلاین، ایمیل، ارسال تیکت از طریق سایت داشته باشد. ویژگی یک هاست خوب این است که پشتیبانی درهر روز هفته و به صورت 24 ساعته داشته باشد.

سی تو سایت از چه هاستینگی استقاده میکند ؟

ما در دیحیتال مارکتینگ سی تو در شهرکرد بسته به نوع نیاز مشتری از بهترین شرکت های هاستینگ با پشتیبانی 24 ساعته استفاده میکنیم تا با خیال آسوده و رضایت خاطر از وب سایتشون استفاده کنند.

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

بستن

زمانی که ما در مکان جدیدی پا میذاریم برای راحتی خودمون و پیشرفتمون باید قوانین اونجارو بدونیم. حالا اگه به سرزمین بازاریابی دیجیتال پا گذاشتی من بهت قوانین این سرزمین رو یاد میدم.